Pályázati siker!

A Jászkarajenői Széchenyi István Általános Iskola az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett, NTP-TFJ-19 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott  “Tehetségsegítés Jászkarajenőn” című pályázatát a kiíró támogatásra méltónak találta, így 2020-ban az  590 000 Ft értékben megvásárolt eszközökkel gazdagodott az intézmény.

A pályázatban elnyert összegből a tehetséggondozó foglalkozásokon használható eszközeiket tudta bővíteni  az intézmény, fejlesztve a logikai-matematikai, természettudományos és művészeti tehetség kibontakozását. Beszerzésre kerültek többek között logikai játékok, programozható Bee robotok, digitális mikroszkóp, kísérleti és  kézműves eszközök. Az intézmény mindig nagy gondot fordított arra, hogy a településen élő tehetséges tanulókat támogassa. Sokféle tehetségkibontakozást segítő foglalkozás közül választhatnak a tanulók: logika, művészeti, angol, természetismeret, nyelvész, digitális, zenei (furulya,ének) és tánc foglalkozások színesítik a gyerekek mindennapjait.  Számos körzeti,megyei,sőt országos versenyre jutottak el és értek el nívós helyezéseket az intézmény tanulói bebizonyítva azt, hogy a tehetséggondozás bárhol eredményt hozhat, ahol a tehetséges és szorgalmas  tanulókat kiváló pedagógusok ,támogató szülők, és jó tárgyi feltételek veszik körül. Nem véletlen az sem, hogy 2020-ban már másodszor érdemelte ki az intézmény az Élménysuli címet, melyet az egri  Eszterházy Károly Egyetem szakmai bizottsága ítél oda a Komplex Alapprogramban legkiemelkedőbb munkát végző intézményeknek.